MORAVA

FLOW

2. 12. běžci, chodci a dobrovolní dárci vybrali už přes 100.000,- Kč pro Amélii bez důležitých orgánů.

DOBRÉ KILO je benefiční akce konaná v zimním období, která spočívá v absolvování jednoho moravarunského úseku. Účastnický poplatek 100,- Kč se posílá přimo do sbírky. V cíli však čeká teplý čaj, káva a děkovná medaile...  

Původně šlo seriál běhů za 100,- Kč. Lidově "kilo" však nevybirají pořadatelé, ale hradí se jako příspěvek do sbírky. Pořadatelům na místě se pak jen předkládá potvrzení o příspěvku do sbírky. Tak se na účel sbírky dostane celých 100% vybraných prostředků. Od druhého ročníku - tedy zimy 23/24 se do tohoto seriálu zapojili i chodci.

Pořadatelé pak zajistí závětří v cíli s drubným pohoštěním včetně teplého čaje a kávy. Účastníci obdrží děkovnou medaili. Pro běžce pořadatelé zajišťují i transport věcí do cíle a po průběhu cílovými připraveni pořadatelé s dekami a rozehřáté barely s otevřeným ohněm. Pohodová "atmoška" pro lidi s modrým srdcem. 

Nesmíme ale zapomenout na dobrovolné dárce, kteří přispěli ale z časových nebo polohových důvodů se zúčastnit nemohou. Tito lidé také nesou obrovský podíl na sbírce. A všem za to moc děkujeme!