II. MORAVA BIKE 2024 otevřel brány i na jednotlivé etapy. Registrace jsou otevřeny.

Už při prvním ročníku, byla možnost jet z extrémního tří-etapového závodu jen jednu etapu. Musel se ale složit tříčlenný štafetový tým. Každý z nich pak jel právě jednu. V cíli se tak vyhlašovali nejen individualisté na 330 km, ale i štafety.

Druhý ročník MORAVA BIKE otevře své brány i na jednotlivé etapy. Např. silničáři tak budou moci přijít jen na noční silniční etapu apod. “Je to tenký led.“ tvrdí Jakub Kubíček pořadatel MORAVA BIKE. “Velkému závodu to může významně pomoci i uškodit. Organizačně to nebude jednoduché, ale v tom jsme zase dobří. Když se vše správně nastaví, bude to skvělá akce. Mám rád výzvy“ Dodává.

Registrace do II. MORAVA BIKE (2024) jsou již spuštěny. Pro štafetáře a etapáře byl vytvořen speciální registrační formulář s volbou etapy. Etapáři se totiž mohou registrovat vždy jen na jednu etapu. Propozice závodu byly doplněny o část pro “etapáře“. V cíli každé etapy se vyhlásí umístění prvních tří žen a prvních tří mužů. Připraveny jsou i medaile. Ikdyž ne tak honosné, jako za celý MORAVA BIKE. Do časů za etapu se započítávají všichni, co etapou projeli. Tedy i “štafetáři“ a “třistatřicítky“.

Starty do druhé a třetí etapy budou probíhat individuálně “od-do“. Do třetí etapy se startuje po půlnoci. Depo ve Skalici otevře brány už od večera až do rána. Startující do třetí etapy tak mohou dorazit už navečer. Ti, co zde končí, mohou zůstat do rána. V obou depech, jsou zajištěny sprchy a toalety.

Cíl zůstává na stejném místě. V cíli se tak budou vyhlašovat E3 etapáři, MB štafety a extrémní MB třistatřicítky.