Každý rok je zvykem, že na MORAVA RUN startují týmy jejíchž startovné jde na dobrou věc. Při I. MORAVA RUN (2021) to byly týmy Želvy mimo a Slovácko pomáhá. Při II. MORAVA RUN (2022) to byl tým LOVE Dědině. 

DOBRÉ KILO

Pomáhat nás baví. Proto jsem přes zimní období přišli se seriálem benefičních běhů DOBRÉ KILO. "Dobré kilo je původně pracovní název, který přetrval. Mělo jít o ekonomicky nenáročný běh za sumu, která je přívětivá a s větší účastí pomůže. Prostě se řeklo kilo, název přetrval a je tady DOBRÉ KILO"  říká Jakub Kubíček, zakladatel projektu.

Jak to funguje 

Ke každému seriálu benefičních běhů, je založena sbírka na portálu donio.cz, kde je podrobněji uvedeno kam a na co vybrané "startovné" půjde. Na benefiční běh je možné se přihlasit přímo v naší termínovce. Stačí uvést jméno a e-mail a tlačítkem "ZÚČASTNÍM SE" se přihlásit.

Po přihlášení, je tento srdcař přesměrován na stránku, kde uhradí své "startovné" v podobě příspěvku do sbírky. Na start si pak donese potvrzení o přispěvku (potvrzovací e-mail nebo vypis z účtu apod.). Jako startovné vybíráme právě "kilo". Tedy 100,- Kč Přímo ve sbírce je možné výši příspěvku i upravit. Příjemce obdrží vždy 100 % z vybrané částky. 

DALŠÍ MYŠLENKA DO 23/24

"Další myšlenka" rozšiřuje tu původní. Rádi bychom zvedli z gauče i ty, kteří nejsou vyloženě sportovci, ale přesto jsou srdcaři a chtějí přispět k něčemu dobrému. Nově nejde "jen" o benefiční běh, ale benefiční sportovní akci. Tedy krom běžců se na trasu mohou vydat i srdcaři neběžci. Tedy kdokoliv, kdo se rád i jen projde a podpoří nejen své zdraví, ale i zdraví někoho jiného.