Webová alternativa k mobilní aplikaci MR

App Mapy.cz ke stažení

TIP: Přímo v menu mobilní aplikace MAPY.CZ je možnost stáhnout OFFline mapy a šetřit tak mobilní data. Offline mapy je možné stáhnout i pouze pro jednotlivé kraje. Trasa III.MR vede přes Pardubický, Olomoucký, Zlínský, Jihomoravský a Trnavský kraj. 

TIP: Pokud se vybraný úsek otevírá v internetovém prohlížeči i přestože máte nainstalovanou aplikaci Mapy.cz, stačí v seznamu úseků na konkrétním úseku přidržet prst dokud se neobjeví nabídka pro zkopírování odkazu. Odkaz kopírovat. Následně otevřít aplikaci Mapy.cz a v poli pro hledání přidržet prst dokud se neobjeví nabídka pro vložení. Odkaz vložit a potvrdit. Toto ruční přenesení stačí provést 1x - od této chvíle by se již všechny další úseky měly otevřít přímo v aplikaci Mapy.cz

TIP: Pokud máš typ hodinek, které nemají možnost GPS navigace přímo v sobě, ale zvládají alespoň notifikace z mobilního telefonu, je možné navigaci spustit na telefonu, schovat jej do kapsy a na hodinkách sledovat upozornění o změně směru. Uplně stejně fungují i sluchátka spárované s mobilním telefonem. Pokud zrovna nemáš k dispozici ani hodinky, upozornění se ozve přímo z reproduktoru telefonu. Jen je potřeba zvýšit hlasitost jak v aplikaci, tak v telefonu. Ať už se sluchátky nebo bez, je potřeba se ještě v nastavení aplikace ujistit, že hlasová navigace je zapnutá.