Trénuj v zimě! Moravarunská trasa propůjčí své úseky zimním seriálům NORTH CROSS a DOBRÉ KILO.

Trasa letního závodu MORAVA RUN protíná svými úseky celou Moravu od severu na jih. Závod MORAVA BIKE protíná historické území Moravy až k Bratislavě. Oba letní závody se těší velké oblibě. Účastníci se ale na tuto trasu mohou vrátit i v zimě. A to prostřednictvím benefičního seriálu DOBRÉ KILO nebo závodního seriálu NORTH CROSS.

NORTH CROSS je závod jednotlivců v několika kategoriích doprovázený i dětskými běhy. NC se běhá na prvních čtyřech moravarunských úsecích. „Terén je zde velmi různorodý a kopcovitý. Doufám, že bude i sníh. Vždyť jde o North Cross!“ říká předseda pořadatele Jakub Kubíček a dodává “Výhodou je i to, že zde úseky vedou od pohostinství k pohostinství. Čímž je zajištěno občerstvení a toalety. Myslím, že to bude fajn pohodový zimní seriál.“ NORTH CROSS navíc otevře kategorie i pro Canicross, čímž se do středu logotypu závodu dostává i psí tlapa. Více o tomto seriálu na northcross.cz .

DOBRÉ KILO je původně jen pracovní název, kdy úmyslem bylo vytvořit pár běhů za startovné, které unese každý a které pomůže. V zimně 23/24 zažije tento benefiční projekt již druhý ročník, který krom běžců má zvednout z gauče i neběžce a ty, kteří nejsou tak výkonnostně zdatní. Je zde možnost úsekem i projít. „Je to ideální možnost, kdy běžci mohou sebou vzít i neběhací polovičky nebo třeba rodiče s pejskem apod. Udělat si hezké sobotní odpoledne, dát si zde teplý čaj, nebo svařák, seznámit se…“ říká Jakub Kubíček z MORAVA FLOW.

Původně jen pracovní název, se dobře ujal a stal se oficiálním. Jako pomyslné startovné se skládá 100,- Kč, lidově kilo, a vše co se vybere je věnováno nemocnému dítěti. Komu a jak se pomohlo nebo pomůže, se účastníci mohou dovědět na webu dobrekilo.czÚčastníci vlastně svým pohybem pomohou nejen svému zdraví, ale i ku zdraví někoho dalšího, což je cílem tohoto projektu.“ Dodal Jakub Kubíček.